فهرست فیلم های جشنواره کن ۲۰۱۸؛ رقابت فرهادی با پناهی

نشست خبری معرفی فیلم‌های راه‌یافته به جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ که بخش های مسابقه، خارج از مسابقه، نوعی نگاه، نمایش‌های ویژه و نیمه‌شب را شامل میشد دو روز پیش به صورت زنده آغاز شد. تی‌یری فرمو دبیر هنری و پی‌یر لسکور رییس جشنواره در نشست خبری آن بودند. فرمو با اعلام فیلم‌های بخش نمایش‌های ویژه فیلم‌های امسال را معرفی کرد. ویم وندرس فیلمساز سرشناس آلمانی با جدیدترین ساخته خود «پاپ فرانسیس – مرد عمل» در بخش نمایش‌های ویژه امسال به این جشنواره میاید.

هفتاد و یکمین جشنواره فیلم کن  با تریلر روان‌شناختی «همه می‌دانند» ساخته جدید اصغر فرهادی با بازی زوج هنری پنه لوپه کروز و خاویر باردم و همچنین ریکاردو دارین، افتتاح خواهد شد و در بخش مسابقه اصلی جای دارد. این دومین بار است که فیلمی اسپانیایی زبان به عنوان افتتاح‌کننده مهم‌ترین جشنواره سینمایی دنیا اکران میشود.

رونمایی از پوستر رسمی جشنواره توسط برگزارکنندگان این رویداد دیروز انجام شد که طراحی آن با الهام از عکسی به جا مانده از فیلم ۱۹۶۵ «پی‌یرو خله» ساخته ژان لوک گدار است.

امسال، کیت بلانشت ریاست هیات داوران مسئول بخش اصلی است. جشنواره هفتاد و یکم از ۸ تا ۱۹ ماه مه برگزار می‌شود.

 

فهرست کامل آثار بخش‌های اصلی جشنواره امسال به شرح زیر است:

بخش مسابقه:

«همه می‌دانند» ساخته اصغر فرهادی / TODOS LO SABEN (EVERYBODY KNOWS)

«در جنگ» ساخته استفان بریزه / EN GUERRE (AT WAR)

«مرد سگی» ساخته ماتئو گارونه / DOGMAN

«کتاب تصویری» ساخته ژان لوک گدار / LE LIVRE D’IMAGE

«آساکو ۱ و ۲» ساخته ریوسوکه هاماگوچی / NETEMO SAMETEMO (ASAKO I & II)

«فرشته نادم» ساخته کریستوف اونوره / PLAIRE AIMER ET COURIR VITE (SORRY ANGEL)

«دختران آفتاب» ساخته اوا هوسن / LES FILLES DU SOLEIL (GIRLS OF THE SUN)

«خاکستر ناب‌ترین سفید است» ساخته جیا ژانگ-که / ASH IS PUREST WHITE

«دزد مغازه» ساخته کوری-ادا هیروکازو / SHOPLIFTERS

«کاپرنیم» ساخته نادین لبکی / CAPHARNAÜM (CAPERNAUM)

«سوختن» ساخته لی چانگ-دونگ / BUH-NING (BURNING)

«بلککلنزمن» ساخته اسپایک لی / BLACKKKLANSMAN)

«در اعماق دریاچه نقره‌ای/ سیلور» ساخته دیوید رابرت میچل / UNDER THE SILVER LAKE

«سه رخ» ساخته جعفر پناهی / THREE FACES

«جنگ سرد» ساخته پاول پاولیکوفسکی /ZIMNA WOJNA (COLD WAR)

«لازاروی خوشحال» ساخته آلیس رورواچر / LAZZARO FELICE

«یوم‌الدین» ساخته ابو بکر شوقی  / YOMEDDINE

«تابستان» ساخته کیریل سربرنیکوف / LETO (L’ÉTÉ)

 

نمایش‌های ویژه:

«پاپ فرانسیس – مرد عمل» ساخته ویم وندرس / Pope Francis – A Man of His Word

«۱۰ سال در تایلند» /  ۱۰ YEARS IN THAILAND

«دولت علیه ماندلا و دیگران» / THE STATE AGAINST MANDELA AND THE OTHERS

«سیرک بزرگ مرموز» / LE GRAND CIRQUE MYSTIQUE

«ارواح مرده» / LES ÂMES MORTES

«در تمام جهات» / À TOUS VENTS

«تقاطع» / LA TRAVERSÉE

 

نمایش‌های نیمه‌شب:

«جاسوس به شمال سفر کرده» ساخته یون جُنگ-بینگ /  Gongjak (The Spy Gone North)

«قطب شمال» ساخته جو پینا / Arctic

 

خارج از مسابقه:

«سولو: داستانی از جنگ ستارگان» ساخته ران هوارد / Solo: A Star Wars Story

«حمام بزرگ» ساخته ژیل لولوش / Le Grand Bain

 

نوعی نگاه:

«مرز» ساخته علی عباسی / Border

«صوفیا» ساخته بنم بارک / Sofia

«غلغک‌های ریز» ساخته آندریا بسکوند و اریک متایر / Little Tickles

«سیر طولانی روز در دل شب» ساخته بی گان / Long Day’s Journey Into Night

«مانتو» ساخته ناندیتا داس / Manto

«نوار سکس» ساخته آنتوان دروزیر / Sextape

«دختر» ساخته لوکاس دونت / Girl

«پری چهره» ساخته ونسا فیلو / Angel Face

«نشئگی» ساخته والریا گولینو / Euphoria

«دوست» ساخته وانوری کاهیو / Friend

«پارچه محبوب من» ساخته گایا جی‌جی / My Favorite Fabric

«دروگران» ساخته اتی‌ین کلیوس / The Harvesters

«در اتاقم» ساخته اوریش کولر / In My Room by

«فرشته» ساخته لوییس اورتگا / El Angel

«دروگران» ساخته عادل خان یرژانوف / The Gentle Indifference of the World

 

119 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *