رکورد فروش “انتقام جویان” در آمریکای شمالی

برآوردهای اولیه نشانگر این است که فیلم ابرقهرمانی «انتقامجویان: جنگ بی‌نهایت» جدیدترین محصول مشترک استودیوی مارول و دیزنی با ۲۲۵ میلیون دلار فروش افتتاحیه،در امریکای شمالی رکورد خواهد زد. اگر این پیش‌بینی رنگ واقعیت بگیرد، «جنگ بی‌نهایت» میتواند دومین رکورددار فروش افتتاحیه در گیشه سینماهای ایالات متحده و کانادا را از آن خود کند. در حال حاضر، «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» که سال ۲۰۱۵ اکران شد، در روزهای افتتاحیه با کسب ۲۴۸ میلیون دلار درآمد  پیشتاز محسوب میشود.

فیلم اخیر «جنگ ستارگان» که با عنوان «آخرین جدای» در دسامبر ۲۰۱۷ در سینماهای امریکای شمالی اکران شد،۲۲۰ میلیون دلار در روزهای افتتاحیه‌اش فروخت.

«انتقامجویان: جنگ بی‌نهایت» (Avengers: Infinity War) فقط در پیش‌نمایش روز پنج‌شنبه توانست۳۹  میلیون دلار کسب کند و دارای رتبه چهارم در فهرست بهترین پیش‌فروش‌های تاریخ است. سه فیلمی که در رده‌های اول تا سوم این فهرست هستند شامل «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد»، «جنگ ستارگان: آخرین جدای» و «هری پاتر و قدیسان مرگبار- بخش ۲» است. این رقم در فروش اولین روز اکران گسترده فیلم در سینماهای امریکا لحاظ می‌شود.

فیلم جدید «انتقامجویان» به کارگردانی آنتونی و جو روسو (برادران روسو) از جمعه (۲۷ آوریل) در بیش از ۴۴۰۰ سالن سینما در سراسر امریکای شمالی اکران شد. کارشناسان گیشه پیش‌بینی کرده اند که افتتاحیه این فیلم بین ۲۲۵ تا ۲۴۵ میلیون دلار فروش میکند و حتی احتمالا این فروش از  ۲۵۰ میلیون دلار هم بیشتر خواهد شد.

علاوه بر استقبال سینماروهای امریکا، فیلم جدید «انتقامجویان» در بازار بین‌المللی هم از آن بسیار استقبال شده است. این فیلم ابرقهرمانی در ۴۳ منطقه دنیا -خارج از امریکای شمالی- به نمایش درآمده و طی دو روز نخست اکرانش بیش از ۹۵ میلیون دلار فروش کرده است.

در حال حاضر، پنج فیلم امریکایی شامل «نیرو برمی‌خیزد»، «آخرین جدای»، «دنیای ژوراسیک»، «انتقامجویان» و «پلنگ سیاه» با بیش از ۲۰۰ میلیون دلار فروش افتتاحیه، همیشه رکورددار گیشه امریکا هستند. اگر «جنگ بی‌نهایت» ازدویست میلیون دلار بیشتر فروش کند،به ششمین فیلم در کل تاریخ گیشه امریکا تبدیل خواهد شد که توانسته طی روزهای افتتاحیه‌اش به این میزان بفروشد.

از طرفی، مدت زمان «جنگ بی‌نهایت» دو ساعت و ۳۶ دقیقه اعلام شده که به تبع آن، تعداد دفعات نمایش فیلم در هر روز محدود خواهد شد. داستان فیلم دو سال بعد از وقایع «کاپیتان امریکا: جنگ داخلی» را روایت میکند و انتقامجویان و نگهبانان کهکشان با هم متحد می‌شوند تا تانوس شیطان را از تخت فرمانروایی بین کهکشانی به زیر بکشند.

سرشناس‌ترین چهره‌های این فیلم پربازیگر، رابرت دونی جونیور (مرد آهنی)، کریس همزورث (ثور)، کریس ایونز (کاپیتان امریکا)، اسکارلت جوهانسن (بیوه سیاه)، چادویک بوسمن (پلنگ سیاه)، کریس پرت (استارلرد)، بندیکت کامبربچ (دکتر استرنج) و مارک رافالو در نقش هالک هستند.ساخته جدید برادران روسو بر اساس فیلمنامه مشترک کریستوفر مارکوس و استیون مک‌فیلی کارگردانی شده است.

«جنگ بی‌نهایت» نوزدهمین فیلمی است که در پروژه بلند مدت «جهان سینمایی مارول» ساخته میشود. بودجه تقریبی این محصول بین سی‌صد تا چهارصد میلیون دلار برآورد شده است.

 

115 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *