فیلم دیگری از جنگ جهانی توسط «مل گیبسون»

فیلم دیگری توسط مل گیبسون حول محور نبرد اوکیناوا در جنگ جهانی دوم ساخته می‌شود.

به گزارش ورایتی،‌ مل گیبسون پروژه بعدی‌اش را که فیلم درام جنگ جهانی دوم با عنوان «نابودکننده»است، کارگردانی میکند. پس از دریافت نامزدی جایزه اسکار برای فیلم «هک‌ساو ریج» ،این نخستین پروژه او محسوب می‌شود.

«نابودکننده» توسط کمپانی تهیه هالیوود گنگ پروداکشنز متعلق به جیانی نوناری تولید می‌شود. این فیلم برگرفته از کتاب «جهنم از بهشت: داستان حماسی یواس‌اس لافی و بزرگترین حمله کامیکازی جنگ جهانی دوم» نوشته جان ووکوویتس است.

فیلمنامه این فیلم توسط رزالیند راس  نوشته شده است و خط داستانی آن درمورد «نبرد اوکیناوا» که آوریل سال ۱۹۴۵ به وقع پیوست، است. این زمانی بود که کشتی معروف یواس‌اس لافی مورد چند حمله کامیکازی واقع شد و لقب «کشتی‌ای که نمی‌مرد» را به دست آورد. ووکوویتس برای نوشتن کتاب و شکل دادن به داستان خود از مصاحبه‌های شخصی با بازماندگان واقعه، کتاب‌های خاطرات خدمه کشتی و نامه‌های زمان جنگ ملوانان بهره برد.

«هک‌ساو ریج»‌ هم وقایع حول محور نبرد اوکیناوا را نشان میداد،اما شخصیت دزموند داس را بزرگ کرد که یک امدادرسان پزشکی میدان جنگ محسوب میشد و موفق شد بدون سلاح ده‌ها سرباز نیروهای متحده را نجات دهد.

گیبسون برای این فیلم سومین نامزدی دریافت جایزه اسکار کارگردانی خود را دریافت کرد. او برای فیلم سال ۱۹۹۵ «شجاع‌دل» توانست دو جایزه اسکار بهترین کارگردان و بهترین فیلم سینمایی سال را بدست آورد.

این در حالی است که کمپانی برادران وارنر در عین حال قصد دارند از گیبسون برای نقشی احتمالی در فیلم «مرد شش میلیارد دلاری» مقابل مارک والبرگ بهره ببرند . این بازیگران در فیلم کمدی «بابا خانه است ۲» ساخت کمپانی پارامونت با هم همکاری کرده و نقش پدر و پسر را داشتند.

111 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *