اخراج رومن پولانسکی و بیل کازبی از آکادمی اسکار

شش ماه بعد از لغو عضویت هاروی واینستین تهیه‌کننده بدنام هالیوود به خاطر رسوایی‌های جنسی، هیات مدیران آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اعلام کرده است که دو تن دیگر از اعضای باسابقه و سرشناس این نهاد سینمایی اخراج شده اند: بیل کازبی بازیگر و کمدین امریکایی که هفته پیش محکوم به ارتکاب آزار جنسی شد و همین‌طور رومن پولانسکی که زمانی جایزه اسکار بهترین کارگردان برای فیلم «پیانیست» را به اختیار خود دراورد، در حالی‌که در پاریس در تبعید به سر می‌برد.

به نوشته ایندی وایر، در بیانیه اخیر آکادمی اسکار نوشته شده است: «هیات مدیران آکادمی علوم و هنرهای سینمایی در روز یکم ماه مه جلسه‌ای ترتیب داد و مسئله لغو عضویت بیل کازبی بازیگر و رومن پولانسکی کارگردان را به رای‌گیری گذاشت. این هیات همچنان خواستار به رعایت استانداردهای اخلاقی و حفظ موازین آکادمی در حرمت گذاشتن به کرامت انسانی برای اعضایش است.»

اکتبر ۲۰۱۷، هاروی واینستین تهیه‌کننده معروف هالیوود در ادامه ی اتهامات جنسی و افشاگری‌های رسوایی‌آمیزی که علیه او برانگیخت ،بلافاصله از آکادمی اسکار اخراج شد. همان زمان هم اعتراض‌های مبنی بر ادامه عضویت پولانسکی و کازبی که هر دو به دلیل رسوایی‌های جنسی در مظان اتهام قرار داشتند مطرح شد.

اوایل دسامبر گذشته، آکادمی اسکار به دلیل فشارهای جنبش مبارزه با آزار جنسی تصمیم گرفت استانداردهای اخلاقی جدیدی را به تصویب برساند.

قرار بود «بر اساس یک داستان واقعی» ساخته جدید پولانسکی امسال در سینماهای امریکای شمالی به روی پرده رود اما کمپانی پخش سونی پیکچرز کلاسیکز اعلام کرده است اکران این فیلم و بایگانی آن لغو شده است. این تریلر روان‌شناختی فرانسوی زبان با بازی اوا گرین و وینسنت پرز اولین بار در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۷ اکران شد.

98 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *