قول علیرضا داوودنژاد به ترامپ :”پرچم آمریکا را در میدان آزادی تهران بالا می‌برم”

علیرضا داوودنژاد که کارگردانی فیلم‌هایی چون «نیاز»، «عاشقانه»، «هشت پا»، «فراری» و… را انجام داده است ،به مناسبت سالروز تولدش در نامه‌ای به دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا خواستار ساخت جهانی عاری از تسلیحات هسته‌ای شده است. او همچنین شرط بسته است درصورت اینکه ترامپ این کار را انجام دهد، پرچم ایالت متحده را در میدان آزادی تهران به اهتزاز در خواهد آورد و ملت امریکا پرچمدار محبت و احترام به نوع بشر خواهد شد.

در متن نامه علیرضا داوودنژاد خطاب به ترامپ نوشته شده است:

« آقای ترامپ! ملت بزرگ آمریکا، توسط هنرمندان، ورزشکاران و دانشمندان خود میتوانند هر چه که بخواهد بدست آورد و به ارعاب،تهدید و آزار ملت‌های دیگر احتیاجی ندارد.
ملتی که مردم جهان، در همه جا برای خرید،کالاهای او صف می‌بندند، ملتی که هنرمندان آن در قلب ملت ها جا دارند و ملتی که ورزشکاران آن به بشر سلامتی و تحرک به ارمغان میاورند، چه احتیاجی دارند که برای ملت‌های دیگر کج‌خلقی کنند یا به روی آنها اسلحه بکشند. آنچه امروز بشر آن را احتیاج دارد و برای رسیدن به آن هر چه را دارد در طبق اخلاص می‌گذارد، رویت پذیر شدن الگوهای زیباشناختی زیستِ انسانی است.»

داوود نژاد در ادامه به نوعی حدس زده که در آینده روزی کارخانه‌های اسلحه سازی امریکا از نظر کاربری تغییر خواهند کرد و نیروی‌های آن به هدف آبادانی همه انسان‌ها مشغول کار میشوند: «شاید باورتان نشود اما روزی کارخانه‌های اسلحه‌سازی آمریکا، از نظر کاربری تغییر خواهند کرد و نیروهای خوش‌قریحه، متخصص و خلاق خود را به کار آبادانی و ارتقاء کیفیت زندگی همه ابناء بشر می‌گمارند. ملت آمریکا که  آمیزه‌ای از همه ملت‌های جهان است، نمادی از محبت و احترام به نوع بشر خواهد شد و با پیشگام شدن در نابودسازی تسلیحات هسته‌ای با جهان از در دوستی و صلح وارد خواهد شد. باید قدر این ملت بزرگ را دانست و محبوبیت و احترام را به اصلی‌ترین نماد هر کشور یعنی پرچم آن بازگرداند.»

قول جالب داوودنژاد در پایان اینگونه نوشته شده است: «من به‌ عنوان یکی از هنرمندان کشور ایران، قول می دهم که با پیش‌قدم شدن شما برای عاری ساختن جهان از تسلیحات هسته‌ای، شخصا پرچم آمریکا را در میدان آزادی تهران بالا ببرم. به امید فرا رساندن آن روز برای شما آرزوی موفقیت می‌کنم.»

116 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *