بازگشت مل گیبسن به عرصه کارگردانی با «نابودگر»

مل گیبسن بازیگر و فیلمساز ۶۲ ساله میخواهد به زودی درام جنگی مهیج «نابودگر» (Destroyer) را با محوریت نبردهای دریایی و حمله‌های انتحاری خلبانان نیروی هوایی ژاپن در جریان جنگ جهانی دوم کارگردانی کند. گیبسن که روزهای پرمشغله‌ای را میگذراند قصد دارد نقش مقابل مارک والبرگ در پروژه جدید برادران وارنر «مرد شش میلیارد دلاری» را هم بازی کند.

به نوشته اسلش فیلم، داستان «نابودگر» برگرفته از کتاب غیر داستانی «جهنم از بهشت: داستان حماسی یو اس اس لفی و بزرگ‌ترین حمله کامیکازه جنگ جهانی دوم» (نوشته جان ووکویتس) است. رزالیند راس که در سریال تلویزیونی «ماتادور» همکاری داشته و سال‌ها شریک زندگی گیبسن بوده، فیلمنامه این درام جنگی را نوشته است.

پروژه «مرد شش میلیارد دلاری» که برداشتی سینمایی از سریال تلویزیونی دهه ۱۹۷۰ است از اواخر تابستان امسال فیلمبرداری می‌شود و تا پاییز ادامه خواهد داشت. به همین خاطر امکان دارد برنامه‌ریزی برای تولید فیلم جدید گیبسن تا زمستان امسال به تعویق بیفتد.

کارگردان امریکایی-استرالیایی در سال ۲۰۱۶ با درام جنگی «هکسا ریج» دوباره به عرصه کارگردانی امد. ساخته اخیر او در رقابت اسکار ۲۰۱۷ در شش رشته از جمله بهترین فیلم سال،به عنوان بهترین کارگردان و بهترین بازیگر نقش اول مرد نامزد دریافت جایزه آکادمی شناخته شد و در نهایت، جایزه رشته بهترین صداگذاری و بهترین تدوین را کسب کرد.

«هکسا ریج» حول محور نبرد اوکیناوا در جریان جنگ جهانی دوم میچرخد و حالا «نابودگر» هم با همان موضوع اما از زاویه‌ای متفاوت سر و کار خواهد داشت. «جهنم از بهشت»  داستان قهرمانانه خدمه کشتی لفی را روایت میکند که از کشتی‌شان در برابر ۲۲ حمله کامیکازه نیروی هوایی ژاپن در ۱۶ آوریل ۱۹۴۵ دفاع کردند.

 

69 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *