جشنواره کن دیگر هرگز پذیرای هاروی واینستین نخواهد بود

آزیا آرجنتو بازیگر ایتالیایی که چند ماه پیش، بعد از افشاگری علیه هاروی واینستین و رسوایی‌های جنسی این تهیه‌کننده معروف وادار به خروج از ایتالیا شده بود، شب گذشته علیه واینستین در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم کن سخن گفت. آرجنتو که برای اهدای جایزه بهترین بازیگر زن به همراه ایوا دوورنای بر روی حضور داشت، تعریف کرد: «سال ۱۹۹۷، همین‌جا در کن هاروی واینستین به من تجاوز کرد.» او ادامه داد: «اینجا (جشنواره کن) دیگر هرگز هاروی واینستین را نخواهد پذیرفت.»

به نوشته ددلاین، آرجنتو ۴۲ ساله در اشاره به ماجرای سوءرفتار واینستین گفت: «آن زمان ۲۱ سال داشتم. و این جشنواره شکارگاه او محسوب میشد.» آرجنتو گفت: «می‌خواهم پیشگویی کنم. کن دیگر هرگز پذیرای هاروی واینستین نخواهد بود. او با فضاحت و رسوایی در حالی زندگی‌اش را ادامه میدهد که جامعه سینما از او پرهیز دارد، همان جامعه‌ای که پشت او ایستاد و گناهانش را مخفی کرد.»

آرجنتو همچنین تاکید کرد واینستین تنهایی مرتکب چنین رفتارهای وحشیانه‌ای نشده و با پیامی خطاب به خاطیانی که دیگر نمیتوانند از زیر بار رفتار نادرست‌شان فرار کنند، سخنرانی‌اش را به پایان رساند: «و حتی امشب، در میان شما کسانی هستند که همچنان نحوه برخوردشان با زنان عجیببه نظر میرسد. چرا که چنین رفتاری نه تنها در سینما نباید باشد بلکه در هیچ صنعت و محل کاری جایی ندارد. خودتان می‌دانید چه کاره‌اید. جای شما در سینما نیست. اما از همه مهم‌تر، ما هم شما را می‌شناسیم و دیگر به شما اجازه نخواهیم داد به این رفتار ادامه دهید.»

آرجنتو یکی از اولین کسانی بود که اقدام به انتشار مقاله جنجال‌ساز نشریه نیویورکر در سال ۲۰۱۷  کرد، اتفاقی که باعث بوجود آمدن موجی از اتهامات رسوایی‌آمیز علیه واینستین بانفوذ شد.

85 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *