جیمز کامرون: امیدوارم فیلم‌های مارول کم‌کم از بین بروند!

جیمز کامرون به تازگی اعلام کرده که هر چند جزو عاشق فیلم‌های مارول است اما نگران این موضوع است که فیلم‌های مارول زیاد از حد فضای ژانر را پر کرده‌‍اند. کامرون در این باره گفته: «آرزو دارم که فیلم‌های مارول کم کم فرسوده شوند. نه این که به فیلم‌ها علاقه نداشته باشم. نه. اما به هر حال مطمعنا داستان‌های دیگری هم در فضای علمی-خیالی به غیر از مبارزه یک سری مرد بی‌خانواده که در بین کارهایشان به شهر های دیگر هم آسیب میزنند وجود دارد.»

چند وقتی است که جیمز کامرون به آثار علمی-خیالی فکر میکند چون که او قصد دارد مستند «ماجرای علمی-خیالی جیمز کامرون»، محصول شبکه ای‌ام‌سی را تهیه و اجرا کند . این مستند سریالی جنبه‌های مختلف این ژانر را بررسی کند و با افرادی مانند استیون اسپیلبرگ، جورج لوکاس، ریدلی اسکات، کریستوفر نولان، آرنولد شوارتزنگر و سیگورنی ویور گفتگو میکند.

از طرفی کامرون مشغول ساخت چهار فیلم «آواتار» دیگر است. خودش درباره‌ی «آواتار»های بعدی این چنین میگوید که در این داستان‌ها موضوع اصلی خانواده و نسل‌ها است و از این رو به «پدر‌خوانده» شبیه است. کامرون در این باره میگوید:« من خودم را پدر این پنج اثر میخوانم. پدری که باید به این نکته توجه که داستان «آواتار» اگر یک درام خانوادگی بود چگونه می‌شد؟ اگر «پدرخوانده» بود چی؟ اینجا با یک افسانه نسل در نسل مواجه میشویم. چیزی که این با فیلم اول بسیار تفاوت دارد.»

87 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *