خاویر باردم: اصغر فرهادی خیلی واقع‌گراست

خاویر باردم بازیگر معتبر سینمای جهان که با همسرش پنه لوپه کروز در آخرین ساخته سینمایی اصغر فرهادی نقش ایفا کرده است، در جدیدترین مصاحبه خود اظهار کرد که اصغر فرهادی در مقایسه با وودی آلن سازنده ی «ویکی کریستینا بارسلونا» ،بسیار واقع گراتر است. باردم همچنین اصرار داشت بگوید که تماشاچیان شیفته ی«همه می‌دانند» فرهادی خواهند شد.

خاویر باردم در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فرانسه درباره «همه می‌دانند» بیان کرد وقتی اصغر فرهادی به او گفته که فیلمی به زبان اسپانیایی میخواهد بسازد که در اسپانیا روایت میشود، او متعجب شده و گفته که تصمیم شجاعانه‌ای است.

او در رابطه با جدیدترین ساخته اصغر فرهادی اظهار دارد : «بعد از اینکه فیلم گذشته را دیدم مطمعن شدم که او قابلیت این کار را دارد. این فیلم از هر فیلم اسپانیایی که در اسپانیا ساخته شده، بیشتر اسپانیایی است.»

باردم در مقایسه فیلم «ویکی کریستینا بارسلونا» وودی آلن که در اسپانیا ساخته شده با فیلم اصغر فرهای براین عقیده است که:«فیلم وودی آلن حول محور کلیشه‌ها میچرخد، درباره چیزهایی که گردشگران خارجی میخواهند ببینند و به خاطر آن به بارسلونا سفر می‌کنند. اما اصغر فرهای متفاوت است. اصغر فرهادی خیلی واقع‌گراست. من در فیلم فرهادی اسپانیا را حس می‌کنم و این کشور را، این شهر را و آدم‌های توی فیلم را میفهمم.»

او همچنین درباره مشورت دادن به فرهادی برای ساخت فیلمی به زبان اسپانیایی میگوید:«ما به او درباره زبان اسپانیایی و پیچیدگی‌هایش اطلاعات دادیم اما اصغر فرهادی پیش از شروع فیلم خیلی در این باره مطلع بود و نود و نه درصد فیلم،کار خودش است با همه عناصر فیلم‌هایش. شخصیت‌های فیلم‌های فرهادی اغلب آدم‌های خیلی خوب، ساده و مهربانی هستند که در شرایط خیلی سخت قرار می‌گیرند اما این‌بار، این جنبه دلهره آور فیلم محسوب میشود که شما را جذب میکند که بخواهید بدانید چه اتفاقی دارد می‌افتد و بعد روی صندلی میخکوب می‌شوید.»

108 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *