فرهادی: تحریم‌های امریکا به مردم ایران بیش از دولت فشار وارد می‌کند

اصغر فرهادی بعد از نشست خبری «همه می‌دانند» در جشنواره کن و اظهار نظر درباره جعفر پناهی، در گفت‌وگویی با رویترز ، نگرانی خود را از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا برای خروج از برجام و تحریم‌های ایران بیان کرد. به گفته او تحریم‌های جدید به مردم ایران بیش از دولت فشار وارد میکند.

فرهادی در این مصاحبه با اشاره به افتتاح جشنواره کن با نمایش فیلمش بیان کرد: «روز خیلی عجیبی بود و سرشار از احساسات متفاوتی بودیم. خیلی خوشحال بودیم که فیلم ما در افتتاحیه مسابقه جشنواره کن حضور داشت و همزمان دیدیم توافقنامه‌ای که سال‌ها برای آن تلاش کردیم، توسط یک نفر (ترامپ) زیر پا گذاشته شد و این اتفاقی بد برای مردم کشور من محسوب میشود.»

او در ادامه با ذکر تبعات اقتصادی احتمالی تحریم‌های امریکا گفت: «شاید آنها می اندیشند که دولت ایران را تحت فشار می‌گذارند، اما اولین کسانی که آسیب میبینند، مردم ایران هستند. »

او در ادامه با اشاره به مثال‌هایی از فشار به مردم گفت: «مادری که بخاطر دارو برای فرزندش انتظار میکشد، فعالان حقوق بشر و فعالان امور زنان که زندگی‌شان را وقف پیشرفت وضعیت کشور کرده‌اند… آنها خیلی بیشتر از دولت اذیت خواهند شد.»

او در سال ۹۵ هم در حالی که فیلمش نامزد جایزه اسکار بود، اعلام کرد که در مراسم شرکت نمی‌کند بخاطر فرمان دونالد ترامپ برای منع ورود شهروندان ایرانی به امریکا. فیلم او «فروشنده» در همین مراسم اسکار بهترین فیلم خارجی را به دست آورد.

110 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *