“ددپول ۲″در صدر جدول

بعد از سه هفته اکران فیلم جدید «انتقامجویان»، بالاخره فیلم ابرقهرمانی «ددپول ۲» از جمعه به روی پرده رفت و توانست محصول مشترک مارول و دیزنی را شکست دهد تا به رتبه دوم جدول فروش آخر هفته سقوط کند. «ددپول ۲» اثر دیوید لیچ در بیش از ۴۳۰۰ سالن نمایش فیلم در ایالات متحده و کانادا اکران شد و تا یک‌شنبه ۱۲۵ میلیون دلار در گیشه امریکا فروخت. همزمان، این فیلم ابرقهرمانی در سینماهای خارج از امریکا توانست ۱۷۶ میلیون دلار بفروشد. به این ترتیب، فیلم دوم «ددپول» در مجموع ۳۰۱ میلیون دلار کسب کرد.

اما نکته جالب اینجاست فیلم قبلی «ددپول» که تابستان ۲۰۱۶ اکران شد، توانست در پایان سه روز افتتاحیه بیش از ۱۳۲ میلیون دلار دریافت کند و به عنوان یک فیلم با درجه‌بندی آر (R) رکورد پرفروش‌ترین افتتاحیه را از آن خود کرد.

با وجود این‌که انتظار میرفت «ددپول ۲» حداقل ۱۳۰ میلیون دلار در سینماهای امریکای شمالی بفروشد، اما سازندگانش از فروش افتتاحیه اخیر این فیلم گلایه ای ندارند. بعد از فیلم اول «ددپول»، ساخته لیچ (کارگردان «جان ویک ۱») همچنان پرفروش‌ترین افتتاحیه در میان فیلم‌های درجه آر محسوب میشود. علاوه بر این، «ددپول ۲» بعد از «انتقامجویان: جنگ بی‌نهایت» و «پلنگ سیاه» پرفروش‌ترین افتتاحیه محصولات مارول در سال ۲۰۱۸ محسوب میشود.

همزمان، منتقدان هم بار دیگر به محصول جدید مارول عکس العمل مطلوبی نشان دادند، تا جایی ‌که رای مثبت در سایت نظرسنجی راتن تومیتوز۸۴ درصد است. تماشاگران هم با شرکت در نظرسنجی سایت سینمااسکور به این فیلم امتیاز الف (A) داده‌اند.

فیلم جدید «انتقامجویان» بعد از سه هفته در صدر بودن،  ۲۹ میلیون دلار با چهارمین هفته اکرانش کسب کرد و در رده دوم جدول پرفروش‌های گیشه آخر هفته جای گرفت. کل فروش داخلی «جنگ بی‌نهایت» در گیشه امریکا بیش از ۵۹۵ میلیون دلار شده است.

بعد از محصول مشترک مارول و دیزنی، کمدی «باشگاه کتاب» (Book Club) توانست با ۱۲٫۵ میلیون دلار فروش افتتاحیه، رتبه سوم جدول فروش را کسب کند. بازیگران مطرحی مانند دایان کیتن و جین فوندا در این کمدی عاشقانه حضور دارند.کارگردان و نویسنده ی این فیلم بیل هولدرمن است. این اولین ساخته بلند هولدرمن به عنوان کارگردان محسوب میشود. او پیش از این به عنوان تهیه‌کننده و فیلمنامه‌نویس («پیاده‌روی در جنگل») در هالیوود حضور داشته است.

داستان «باشگاه کتاب» حول محور چهار رفیق قدیمی میچرخد که بعد از خواندن یکی از رمان‌های معروف سال‌های اخیر زندگی‌شان تغییر میکند.

به دنبال اکران سه فیلم ابرقهرمانی اخیر، درآمد گیشه امریکا در مقایسه با پارسال تا ۶٫۳ درصد بالا رفته است.

فروش آخر هفته فیلم‌های روی پرده (امریکای شمالی) / ۲۰-۱۸ مه ۲۰۱۸

رتبه  عنوان فیلم  فروش هفتگی (میلیون دلار) تعداد سالن کل فروش (میلیون دلار) بودجه ساخت  هفته اکران
۱ ددپول ۲ ۱۲۵ ۴۳۴۹ ۱۲۵ ۱۱۰ ۱
۲ انتقامجویان: جنگ بی‌نهایت ۲۸٫۶ ۴۰۰۲ ۵۹۵ ۴
۳ باشگاه کتاب ۱۲٫۵ ۲۷۸۱ ۱۲٫۵ ۱
۴ پایه مهمانی ۷٫۷ ۳۶۵۶ ۳۱ ۲
۵ یورش ۶٫۴ ۲۵۳۷ ۲۸٫۷ ۶ ۲
۶ سگ‌های مسابقه ۶ ۳۲۱۲ ۶ ۱
۷ از کشتی افتاده ۴٫۷ ۱۸۲۰ ۳۶٫۹ ۳
۸ یک جای ساکت ۴ ۲۳۲۷ ۱۷۶٫۱ ۱۷ ۷
۹ رمپیج (خشم) ۱٫۵ ۱۴۶۶ ۹۲٫۴ ۱۲۰ ۶
۱۰ آر بی جی ۱٫۲ ۳۷۵ ۳٫۸ ۳

 

97 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *