حضور اصغر فرهادی به عنوان رییس هیات داوران در جشنواره فیلم «سارایوو»

اصغر فرهادی به عنوان رییس هیات داوران بخش رقابتی در بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «سارایوو» که در کشور بوسنی و هرزگوین برگزار میشود ،خواهد بود. این جشنواره که از ۱۹ تا ۲۶ مرداد طول میکشد، از فیلم «همه می‌دانند» جدیدترین فیلم اصغر فرهادی در برنامه «نمایش در فضای باز» نیز میزبانی میکند.

فیلم «همه می‌دانند» که با هنرنمایی خاویر باردم و پنه لوپه کروز به عنوان فیلم افتتاحیه هفتادویکمین جشنواره فیلم کن انتخاب شد، توانست در بخش رقابتی این رویداد سینمایی اولین نمایش جهانی خود را داشته باشد.

فرهادی بیشتر با دو فیلم «جدایی» و «فروشنده» برنده اسکار شناخته شده است با این حال نمیتوان آثار دیگر برجسته ی او مانند «رقص در غبار»، «درباره الی» و «گذشته» را فراموش کرد. او را در سال ۲۰۱۱ به عنوان یکی از ۱۰۰ چهره بانفوذ جهان مطرح کردند.

سال گذشته جشنواره فیلم «سارایوو» مایکل فرانکو نویسنده و کارگردان مکزیکی به عنوان رئیس هیات داوران حضور داشت که در مجموع ۲۳۵ فیلم از ۵۴ کشور جهان را با میزبانی از ۱۰۰ هزار مخاطب به نمایش گذاشت و در نهایت آنا اورشادزه، کارگردان ۲۷ ساله گرجستانی موفق به کسب جایزه قلب بهترین فیلم این رویداد سینمایی برای اولین ساخته خود «مادر ترسناک» شد.

80 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *