نقد و بررسی فیلم سینمایی دشمن زن؛ مرد بدون زن حالش خوبه!

دشمن زن جدیدترین ساخته کریم امینی است؛ فیلمی که در دومین هفته اکران خود میلیاردی شد.از همین ابتدا باید اعتراف کنم نقد کردن فیلمی در چنین سطحی بسیار کار سختی است.نه برای نکات پیچیده داستانی و یا نوع کارگردانی عجیب آن(!)؛ بلکه بلعکس این فیلم تقریبا هیچ نکته مثبتی برای دفاع از خود ندارد و من در شرایطی این جمله را می‌گویم که انتظار خود را قبل از تماشای آن بشدت پایین آورده بودم.

البته اگر کمی زرنگی به خرج دهید قبل از تماشای آن به حرف من پی‌ می‌برید.چگونه!؟ حسین فرحبخش تهیه کنندگی آنها را برعهده دارد؛از همان دسته فیلم هایی ست با الگوی تکرایی جدال زن و مرد و خود برتر بینی جنس مقابل نسبت به دیگری.

برگردیم به فیلم، سام درخشانی بازیگر اصلی فیلم است.بازیگری که در فیلم دیگری به نام تگزاس ایفای نقش کرده که حداقل در جدول فروش تا به اینجای کار خوب عمل کرده است.


مطلب مرتبط: جدول فروش هفتگی سینمای ایران؛هفته اول تیر‌ماه ۱۳۹۶


گوهر خیراندیش و بهاره کیان افشار از دیگر بازیگران خوب سینمای ایران نیز در این فیلم حضور دارد و در انتها می‌رسیم به نقطه حاشیه ساز دشمن زن؛

حضور حواد یساری در این فیلم!.


مطلب مرتبط: بازگشت جواد یساری با خوانندگی در «دشمن زن»


حتی کمدی در این فیلم روی خوشی ندارد به طوری که انگار فیلم سازی کمدی را به شوخی گرفته.شخصیت ها نخ‌نما مصنوعی و بیشتر شبیه به یک لطیفه هستند.

“دشمن زن” پایه و اساس ندارد.یک لحظه در رستوران می‌خوانند یک دفعه داد می‌زنند منقلب می‌شوند فکر می‌کنند و تمام اینها همانگونه که بی مزون و خارج از رعایت قواعد کنار هم قرار دادم، در فیلم قرار داده شده.

یادم نمی‌رود وقتی برای تماشای این فیلم به سینما رفتم از فردی که جلوتر بلیط خود را دریافت کرده بود از فیلم پرسیدم و در پاسخ شنیدم: به عشق جواد یساری اومدم! فکر می‌کنم همین جمله نهایت مخاطبان و نهایت کشش فیلم را مشخص کند.اثری که جایش را باید در سوپرمارکت ها دانست و نه در پرده‌ی سینما.

604 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *