لغو برگزاری بیستمین جشن سینمای ایران به دلیل مشکلات اقتصادی

صبح امروز علی نصیریان (رئیس جشن)، منوچهر شاهسواری (مدیرعامل خانه سینما)، مازیار میری (مدیر اجرایی) و تورج منصوری (رئیس آکادمی علوم و هنرهای سینمایی) در نشست خبری بیستمین دوره جشن سینمای ایران، در خانه سینما حضور داشتند. در این نشست گفتند که امسال با وجود داوری فیلم ها، به دلیل مشکلات اقتصادی نمیتوان این جشن را برگزار کرد.
منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما در نشست خبری بیستمین جشن سینمای ایران اعلام کرد: «متاسفانه در وضعیت اقتصادی ای قرار داریم که وضعیت همکاران ما را از لحاظ معیشتی و امنیت شغلی بسیار پرقصه و پرغصه میکند. به همین علت خانه سینما و هیئت رئیسه جشن به اتفاق رئیس جشن خواستار این هستیم که امسال به صورت عادلانه و برای همه سینمای ایران با قوت داوردی کنیم.»

او درباره برگزاری بیستمین جشن سینمای ایران با وجود مشکلات اقتصادی اینگونه بیان کرد: «تصمیم داریم که با توجه به شرایط موجود هیچ مراسم و جشن بزرگی را برگزار نکنیم.»

پیش از این در سال ۸۸ هم به دلیل وضعیت بعد از انتخابات ریاست جمهوری، مجبور به خودداری از برگزاری سیزدهمین جشن سینمای ایران شدند. در آن سال فرهاد توحیدی به عنوان دبیر جشن حضور داشت و در مراسمی که در هتل استقلال اجرا شد، فقط سه تندیس افتخاری به تیگران تومانیان، نیکو خردمند و ناصر تقوایی تقدیم و از محمدباقر قالیباف شهردار وقت تهران تقدیر شد.

117 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *