رکورد شکنی افتتاحیه فیلم ششم «ماموریت غیرممکن» در گیشه

ششمین بخش از فیلم‌های دنباله‌دار «ماموریت غیرممکن» با بازگشت تام کروز در سینماهای امریکای شمالی از جمعه به شکل گسترده به روی پرده رفته است. احتمالا افتتاحیه این فیلم اکشن تا پایان روز یک‌شنبه ۶۰ میلیون دلار فروش مب کند.

در این صورت، ششمین محصول تام کروز موفق به شکست رکورد فروش افتتاحیه فیلم‌های پیش از خود میشود. در روز نخست افتتاحیه ساخته جدید کریستوفر مک کوئری (جمعه) حول و حوش ۲۳ میلیون دلار فروخت (شامل رکورد شش میلیون دلاری پیش‌نمایش).

فیلم پنجم «ماموریت غیرممکن» در سال ۲۰۱۵ به روی پرده رفت و در افتتاحیه آن توانست ۵۵٫۵ میلیون دلار به فروش برساند. «ملت سرخود» (Rogue Nation)  در نتیجه با کسب ۶۸۲ میلیون دلار درآمد کار خود را در گیشه جهان تمام کرد. ۱۹۲ میلیون دلار نیز سهم گیشه امریکای شمالی در فروش این فیلم است. تا امروز، رکورد پرفروش‌ترین افتتاحیه را مجموعه  «ماموریت غیرممکن ۲»با ۵۷٫۸ میلیون دلار زده است.

علاوه بر این، «ماموریت غیرممکن ۶» استقبال کم‌سابقه منتقدان را داشته است و بالاترین امتیاز این مجموعه را در رای‌گیری سایت نظرسنجی راتن تومیتوز از آن خود کرده است. میانگین نقدهای مثبت تا حالا ۹۷ شده است.

خط داستانی «ماموریت غیرممکن ۶» بازگشت شخصیت ایتن هانت (کروز) را با خود به همراه دارد تا از وقوع حمله هسته‌ای جهانی با آگوست واکر آدمکش سازمان سیا متحد جلوگیری شود . هنری کویل نقش مقابل کروز را بازی میکند. علاوه بر کروز و مک کوئری، جی. جی. آبرامز و جیک میرز هم تهیه‌کننده این مجموعه به حساب میایند.

سایمن پگ، ربکا فرگوسن، الک بالدوین و شان هریس در نقش‌های قبلی‌شان ظاهر میشوند، در حالی‌که کویل، ونسا کربی و شیان بروک به عنوان بازیگران جدید به این مجموعه اضافه میشوند. فیلم‌های دنباله‌دار «ماموریت غیرممکن» از یک سریال تلویزیونی الهام گرفته که از ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۳پخش می شد.

در کل، استقبال سینماروها از گیشه تابستان امسال نسبت به سال گذشته  ۱۰٫۵ درصد رشد کرده است. گیشه ۲۰۱۸ تا اینجا ۷٫۱۶ میلیارد دلار درکل فروخته که ۷٫۶ درصد بیش‌تر از درآمد پارسال محسوب می شود.

87 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *