کیسی افلک و اتهام به تعرض و آزار جنسی

کیسی افلک که بعد از اینکه به تعرض و آزار جنسی متهم شده، برای اولین بار اجازه ی مصاحبه را داد و اعتراف کرده که در سر صحنه فیلمبرداری رفتار «واقعا غیرحرفه‌ای» از خود نشان داده است. بازیگر ۴۲ ساله برنده اسکار در اظهاراتی خود را مقصر ایجاد جو آزاردهنده در محیط کار و به ویژه در پشت صحنه فیلم «من هنوز اینجا هستم» دانست.

این رفتار غیرحرفه‌ای به سال ۲۰۱۰ مربوط است که دو نفر از زنان دست‌اندرکار تولید آن پروژه از او شکایت کردند. همچنین در بهبهه ی تبلیغ و کمپین طرفداران بازی افلک در فیلم تحسین شده «منچستر بای دسی» برای شرکت در رقابت اسکار ۲۰۱۶، دوباره پرونده ی شکایت‌ها باز شد. فیلمبردار زن و تهیه‌کننده زن پروژه سینمایی «من هنوز اینجا هستم» ادعا داشت که افلک در سر صحنه فیلمبرداری به او تعرض و آزار جنسی وارد کرده است.

به نوشته نشریه گاردین، افلک که تهیه‌کننده و کارگردان آن پروژه بود آن خاطرات را با یاد آورد و گفت: «حقیقتا محیط خیلی غیرحرفه‌ای بود … من مسئول آن اتفاقات هستم. من آن محیط را غیر حرفه‌ای جلوه دادم و خودم هم مجبور شدم رفتارهای مشابه از سوی دیگران را تحمل کنم و ای کاش طور دیگری در آن محیط رفتار میکردم.»

افلک در ادامه گفت: «رفتار من به گونه ی خاصی بود که باعث شد دیگران هم طوری با من رفتار کنند که واقعا محیط غیر حرفه‌ای شد. و به این دلیل خیلی شرمنده ام.» بااینکه شکایت‌ها علیه افلک داخل دادگاه مطرح نشده بود، میتوان نام این بازیگر را در فهرست بلندبالای مردانی مشاهده کرد که در هالیوود از طریق قدرت و جایگاههی که دارند از دیگران سوءاستفاده کرده‌اند.

این بازیگر برای اولین بار طی ده ماه گذشته در مورد جنبش مبارزه با آزار جنسی در هالیوود هم سخن گفته است: «همیشه در سینما زنان به دلیل تبعیض جنسی از پایین ترین دستمزدها برخوردار بوده اند و عموما غم بزرگی را به دوش میکشند. و هیچ‌کس هم به عملا به این موضوع اهمیت نمیدهد حتی خود من. تا این‌که چند زن از خود جرات و شجاعت نشان دادند و علیه این موضوع قیام کردند.»

افلک دلیل سکوت خود و بعد از مدت‌ها بالاخره افتخار مصاحبه داد را اینطور اعلام کرد: «اگر فیلمی نداشته باشم که تبلیغ و معرفی کنم، در نشست‌های خبری هم نمیایم و از مطبوعات و رسانه‌ها فاصله میگیرم، به همین خاطر است که تا حالا خبری ازم دیده نمیشد.»

بازیگر ۴۲ ساله هالیوود در ماه‌های گذشته در حال بازی در پروژه سینمایی «پیرمرد و اسلحه» بوده است. افلک در این فیلم به عنوان یک پلیس ظاهر میشود که تلاش بر گیر انداختن یک سارق بانک (رابرت ردفورد) را دارد.

67 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *