سرمایه‌گذار «ما همه با هم هستیم» سرمایه گذار و تاجر بیتکوین است!

برای نخستین بار به نقل از «چند کارگردان سینمای ایران» که خواستند ناشناخته بمانند، هویت سرمایه‌گذار فیلم «ما همه با هم هستیم» به کارگردانی کمال تبریزی و تهیه کنندگی رضا میرکریمی توسط یک رسانه فارسی زبان فاش شد در حالی که اخیرا دو صنف سینمایی هشدار داده اند که امکان ورود پول‌های مشکوک سرمایه‌داران ناشناس به سینما و شبکه نمایش خانگی وجود دارد.

این فیلم که تعداد زیادی از بازیگران مشهور را با خود دارد، از زمان تولید درباره بودجه صرف شده برای آن و دستمزدهای کلانی که بازیگرانش دریافت کرده اند، بحث بود. حالا رادیو فردا سرمایه‌گذار این فیلم را یکی از خریداران و فروشندگان سابق بیت کوین (واحد پول مجازی) خوانده است.

رادیو فردا گفته است: «چند کارگردان سینمای ایران به شرط ناشناخته بودن خطاب به رادیو فردا اعلام کرده اند که سرمایه‌گذار این فیلم، سجاد علیجانی نام دارد، فرد جوانی که بیشتر در ایران بیت کوین خرید و فروش میکرده است و به عوامل ارقام بی‌سابقه‌ای به عنوان دستمزد وعده داده شده است . گفته شده است که فیلم‌های دیگری از این سرمایه گذار جدید با بودجه‌های قابل توجه در راه است.»

بازیگران این پروژه مهران مدیری، محمدرضا گلزار، لیلا حاتمی، ویشکا آسایش، هانیه توسلی، پژمان جمشیدی، مانی حقیقی، جواد عزتی، سروش صحت، حسن معجونی و مهران غفوریان نام دارند.

اواخر خرداد ماه شایعات مربوط به ارقام نجومی تولید این فیلم توسط روابط عمومی «ما همه با هم هستیم» تکذیب شد. گفتند: «در طول فیلمبرداری این فیلم، شایعه شد که رقم‌های چند ده میلیاردی برای تولید این اثر خرج شده است! میتوانیم بگوییم که با ارقامِ دروغین اعلام شده، تقریبا میتوانیم سه بار «ما همه با هم هستیم» را از اول بسازیم و به روی پرده ببریم!»

آن زمان هویت سرمایه‌گذار و منبع سرمایه برای ساخت فیلم فاش نشده بود و از تابستان بود که مردم کنجکاو شده بودند درباره بودجه برخی فیلم‌های سینمایی و سریال‌های شبکه نمایش خانگی بدانند. البته در سال‌های اخیر برخی تهیه‌کنندگان قدیمی به عنوان تولید سریال برای شبکه نمایش خانگی از «پولشویی» استفاده کرده اند که هیچوقت اثبات نشده است.

مخالفان این نظریه معتقدند که گردش مالی سالانه سینما و شبکه نمایش خانگی نمیتواند به اندازه ای باشد که کسی قصد کند پول کثیف احتمالی خود را توسط تولید فیلم و سریال تمیز کند. همینطور میگویند که حجم سرمایه‌های جدید و مبهم که به سینما وارد شده با مبالغی که در حوزه‌های اقتصادی دیگر هدر یا میتوان گفت اختلاس می‌شود، قابل مقایسه نیست و بسیار کم است.

در این حال سازمان سینمایی چیزی نگفته است و به اعتراض‌های منفرد و صنفی درباره ورود پول‌های مشکوک به سینما و شبکه نمایش خانگی واکنش نشان نداده و موضعگیری نکرده است.

178 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *