رضا کیانیان: در این چهل سال یک روز خوش دیدیم؟

برگزاری مراسم تشییع پیکر ضیاالدین دری کارگردان سریال‌های «کیف انگلیسی» و «کلاه پهلوی» امروز در ساختمان شماره دو خانه بود. در این مراسم بین کامران ملکی، اسدالله نیک نژاد و قطب الدین صادقی صحبت هایی درباره این کارگردان ردو بدل شد.رضا کیانیان نیز یکی دیگر از سخنرانان این مراسم به حساب میامد که نارضایتی شدید خود را از وضعیت موجود در کشور نشان داد و گفت مردم ایران نتوانستند در این چهل سال یک روز خوش ببینند و هر روز با یک بحران مواجه شدند.

رضا کیانیان نیز در رابطه با دریغ از یکدیگر تا زمان مرگ بیان کرد: «چرا حالا باید بیام اینجا و از او تعریف کنم؟ چرا به خانه ی او نرفتم ؟ چرا ازش دوری کردم؟  از وقتی انقلاب شد چهل سال می‌گذرد. ما توانستیم یک روز خوش ببینیم؟ هر روز با یک مشکل دست و پنجه نرم میکنیم. هر روز یک بحران است. هر روز یک اتفاق رخ میدهد.طوری که هر روز حالمان بهم میریزد و گمان میکنیم که از این بدتر سرمان نمیاید ولی بعد از آن بد تر هم رخ میدهد. برای خودمان تاسف میخورم ما مردم بدی نیستیم. چرا نباید یک روز خوش داشته باشیم؟ چرا نباید امید به آینده داشته باشیم. خوب همین دلیل فراموشی دوستانمان است و یادمان می‌رود که آن‌ها را ملاقات کنیم و همه همدیگر را به فراموشی میسپاریم. این تقصیر ما نمیتواند باشد بلکه مقصر شرایطی است که در آن هستیم.»

به گزارش خبرآنلاین کیانیان افزود: «ضیاءالدین دری با  ۶۵ سال چرا باید از دنیا برود؟ کارهای خوب او غیر قابل شمارشند. سریال «کیف انگلیسی» اثر او بسیار عالی بود و کسی آن را از خاطر نمیبرد. چه کسی بهتر از این می‌تواند روایتگر باشد؟ در این زمینه علی حاتمی بود و پس از او هم ضیاءالدین دری بود. امیدوارم بتوانیم یک روز خوب ببینیم امیدوارم به آینده‌ کمی امید داشته باشیم.»

از دیگر چهره‌های حاضر در این مراسم میتوان ابراهیم حاتمی‌کیا، محمدمهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی، علی مصفا، حسام نواب صفوی، ابراهیم داروغه‌زاده و مریلا زارعی  را نام برد.

217 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *